Studia transport

Studia inżynierskie transport

Studia na kierunku transport odpowiadają na ogromne zapotrzebowanie gospodarki na ekspertów z tej dziedziny. Pozwalają one uzyskać wiedzę obejmującą zasady działania współczesnego transportu, logistyki oraz spedycji, zwłaszcza odnośnie inżynierii ruchu analizy systemów transportowych i logistycznych oraz inżynierii środków transportowych. Absolwent potrafi rozwiązywać problemy związane z planowaniem, organizacją i tworzeniem systemów sterowania oraz kierowania ruchem. Co więcej, umie zarządzać, organizować i kontrolować procesy transportowe. Może nawet obejmować stanowiska kierownicze w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu. Kończąc studia inżynierskie na kierunku transport, absolwent dysponuje także biegłą znajomością specjalistycznego języka obcego.

Przygotowujemy naszych studentów do objęcia zatrudnienia w jednostkach eksploatacyjnych zarówno transportu samochodowego, jak i lotniczego oraz szynowego, a także jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, lotniczego i szynowego, punktach obsługowo-naprawczych technicznych środków transportu, przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych związanych z logistyką i spedycją. Po ukończeniu 7 semestrów absolwent otrzymuje tytuł inżyniera.

Studia magisterskie transport

Kończąc studia I stopnia można kontynuować swoją edukację na naszej uczelni, zapisując się na studia magisterskie. Transport to dziedzina bardzo bogata, która nieustannie się rozwija, dlatego warto zadbać o pełne wykształcenie na tym kierunku, aby w przyszłości zapewnić sobie wiele możliwości uzyskania rozwijającej i dobrze płatnej pracy.

 

Studia na kierunku transport umożliwiają wybór spośród następujących specjalności:

Wybór specjalności kształcenia następuje po trzecim semestrze studiów.

Specjalności uruchamiane są w zależności od potrzeb i zainteresowania studentów.

Na skróty

Harmonogramy zajęć. Więcej...

Pomoc materialna dla studentów PSW. Więcej...