Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Znaki Unijne

Projekt Kompleksowy Program Wsparcia Kształcenia na kierunku TRANSPORT w PSW jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Okres realizacji od: 2024-01-01 do 2028-05-31

ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

  1. Modyfikacja istniejących programów kształcenia
  2. Realizacja dodatkowych elementów kształcenia
  3. Rozwój kompetencji kadry
  4. Realizacja działań ograniczających zjawisko drop outu

CELEM GŁÓWNYM projektu jest wsparcie rozwoju kierunku studiów Transport, kształcącego przyszłe kadry na potrzeby branży kluczowej - TRANSPORT.

Cel ten zostanie osiągnięty w wyniku:

  1. MODYFIKACJI ISTNIEJĄCYCH PROGRAMÓW KSZTAŁCENIA we współpracy z pracodawcami z branży transport dzięki utworzeniu 2 nowych specjalności dla studiów I i II stopnia na kierunku Transport oraz przygotowaniu zaplecza do ich realizacji poprzez odpowiednie wyposażenie pracowni: komputerowo-logistycznej, eksploatacji pojazdów i urządzeń transportowych oraz modelowania 3D.
  2. REALIZACJI DODATKOWYCH ELEMENTÓW KSZTAŁCENIA podnoszących kompetencje studentów dzięki organizacji szkoleń i udziałowi w targach branżowych.
  3. ROZWOJOWI KOMPETENCJI KADRY ZAANGAŻOWANEJ W REALIZACJĘ PROCESU KSZTAŁCENIA dzięki organizacji szkoleń z 3 obszarów obligatoryjnych i innych szkoleń fakultatywnych oraz udziałowi w targach branżowych i konferencji naukowo-technicznej.
  4. REALIZACJI DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO OGRANICZENIA ZJAWISKA PRZEDWCZESNEGO KOŃCZENIA NAUKI dzięki organizacji zajęć wyrównawczych i zajęć technicznych, szkolenia dla przyszłych absolwentów oraz przeprowadzenia badania zadowolenia studentów z obsługi administracyjnej.

Grupą docelową Projektu są studenci kierunku Transport Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle oraz kadra zaangażowana w realizację procesu kształcenia na tym kierunku.

Rezultaty Projektu:

  • 1 podmiot systemu szkolnictwa wyższego i nauki, który dostosował kształcenie do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji,
  • 70 os. uczestniczących w kształceniu na poziomie wyższym, które nabyły kompetencje lub kwalifikacje dzięki wsparciu EFS+

Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych Projektu: 1 675 136,34 zł.

Wysokość dofinansowania ze środków europejskich: 1 382 322,51 zł.

Niniejszy projekt stanowi kolejną odsłonę działań, jakie podejmuje Podkarpacka Szkoła Wyższa im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle. PSW w zakresie ciągłego doskonalenia swojej oferty dydaktycznej oraz zwiększania dostępu do wiedzy i edukacji na poziomie wyższym dla mieszkańców całego regionu. W przypadku niewielkich, niepublicznych uczelni takich jak PSW, zasilanie społeczności profesjonalistami z branży transport jest niezwykle istotne dla rozwoju lokalnej gospodarki i budowania potencjału PSW jako jednej z wiodących uczelni na Podkarpaciu.

Informujemy, że osoby fizyczne (uczestnicy projektu lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), mają możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  1. poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
  2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.